středa 17. prosince 2014

Nezaspi!

Díky adventní duchovní obnově jsem si uvědomila zásadní věc. Můj život se skládá z mnoha zajímavých momentů. Ale vůbec si jich nevšímám. V dnešní uspěchané době si nestíhám uvědomovat, jak moc mám bohatý život. 

Měli jsme zapsat všechny věci, které jsme v minulém týdnu udělali. Nejdřív jsem si nemohla vzpomenout na to, co jsem dělala před 48 hodinami, natož před celým týdnem. Pak ale začnete přemýšlet trochu víc a zjistíte, že si přece jenom něco pamatujete. Když se ještě hlouběji zamyslíte, třeba v nějakém okamžiku objevíte Boží stopu. Nějaké „poselství“, které se vám Bůh snaží sdělit přes někoho jiného.

Ve čtvrtek jsem měla poměrně nepříjemný rozhovor s profesorkou. Mimo jiné mi řekla „Terezo, prober se! Nezaspi!“ V první v chvíli se mi hlavou honily myšlenky, co mi má co poměrně cizí osoba „mluvit do duše“. Mávla jsem nad tím rukou. Při ohlédnutí za minulým týdnem jsem si ale uvědomila, že mi tím chtěl Bůh třeba něco sdělit. Co když nezaspávám pouze v angličtině, ale i v jiných věcech? Co když můj život pomalu zamrzá na jednom místě? „Prober se“, honilo se mi hlavou.

Nevím, nemůžu říct, jestli mi chtěl opravdu Pán Bůh něco přes tuto profesorku sdělit. Třeba vůbec ne. Ale ať už je to tak či tak, nezaspěme. Proberme se a uvědomujme si momenty našeho života.  Občas se ohlédněme za tím, co jsme prožili. Nenajdeme v něčem Boží stopu?

A tak vám přeji, abyste si byli schopni najít chvilku na reflexi uplynulých dní. At nezaspíte důležité chvilky, které se na první pohled důležitými nezdají. Ať jste schopni v nejobyčejnějších momentech hledat Boží stopy.  

Slůvko napsáno pro web medialnivychova.org