středa 5. března 2014

8 druhů popelce

Jaké druhy popelce jsme mohli během Popeleční středy dostat? 

Kříž

Tak toto je klasika... Kříž je asi nejběžnější typ, který můžete na Popeleční středu dostat a vychází z něj většina dalších typů.
 Dlouhá linka
Jednoduše řečeno, znamení, kdy horizontální linka je mnohem delší než vertikální. Někdy může delší linka vést i přes větší část čela
Chybějící značka
Extrémně malý nános popela. Pokud speciálně popelec nehledáte, může se stát, že jej přehlédnete. Tento typ je udělen, když se používá starý popel, když je čelo mokré nebo když přijímající roztržitě otře své čelo.
Simba
Kříž či horizontální linka s velmi malou či žádnou vertikální linií. Tento typ pojmenován "Simba", protože je podobný znamení, které obdržel malý Simba v úvodní scéně filmu Lví král. 

Otisk palce 
Jeden z mála typů popelce, který není odvozen z kříže. Tento typ je často používán, když už není dostatek popela anebo času. Je také nazýván "katolickým bindi", protože je podobný tradičnímu Budhistickému znamení na čele.
Jedno velké obočí
Simba či dlouhá linka, která spojuje obočí a způsobuje iluzi jednoho dlouhého obočí. Tento typ popelce také nejvíce napomáhá přijímajícímu ve cvičení pokory.
Nevyřešená záhada
je název pro popelec všech typů, který se však ukrývá pod vlasy.
Znamení X
Klasický kříž, nakloněný v rozmezí 30-70 stupňů. Může k němu dojít, když je udělovatel rozrušený anebo přijímající nakloní hlavu těsně před přijetím.